Відновлення втраченого техпаспорту

Щоб уникнути великої черги варто приїхати в МРЕВ не пізніше 9.00
Щоб уникнути великої черги варто приїхати в МРЕВ не пізніше 9.00
Щоб уникнути великої черги варто приїхати в МРЕВ не пізніше 9.00
Перед проведенням експертного дослідження потрібно заповнити заяву
Перед проведенням експертного дослідження потрібно заповнити заяву
Експерт оглядає ідентифікаційні номери авто та фотографує їх
Експерт оглядає ідентифікаційні номери авто та фотографує їх
Для сплати реєстраційних платежів потрібно пред’явити паспорт особи, на яку оформлений техпаспорт
Для сплати реєстраційних платежів потрібно пред’явити паспорт особи, на яку оформлений техпаспорт
Експерт має підписати надрукований висновок
Експерт має підписати надрукований висновок
Постанова про відмову в порушенні кримінальної справи є підтвердженням викрадення техпаспорту
Постанова про відмову в порушенні кримінальної справи є підтвердженням викрадення техпаспорту

Для будь-якого водія є серйозною неприємністю втратити техпаспорт на автомобіль. І, як правило, це стається в найбільш непідходящий момент, коли запланована купа справ. При чому причиною втрати може бути як особиста недбалість (загубив, діти зіпсували…), так і крадіжка. Тому мова піде про те, як найшвидше відновити втрачений документ.
    

Варто зазначити, що питання регулюється постановою КМУ від 07.09.1998, № 1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів».
    

Схема відновлення втраченого техпаспорту дуже схожа на процес реєстрації автомобіля. Потрібно зібрати немалий пакунок документів, пройти комплексне дослідження експерта (дослідження ідентифікаційних номерів автомобіля), перевірити автомобіль по 12 базам ДАІ та, звісно, сплатити «кругленьку» суму грошей.
 

I.  Етапи відновлення техпаспорту
1. Підготовчий
     Як тільки стало відомо про втрату техпаспорту, потрібно звернутися в міліцію за місцем крадіжки із заявою про викрадення, щоб через 10 днів отримати постанову про відмову в порушенні кримінальної справи. Цю постанову потрібно подати в МРЕВ для отримання нового техпаспорту.
    

Якщо немає впевненості щодо відсутності неоплачених штрафів, то перш ніж їхати в МРЕВ варто відвідати відділ Державтоінспекції свого району та поцікавитися в кабінеті адміністративної практики наявністю неоплачених штрафів.
    

Також в цьому відділі потрібно буде отримати довідку про те, що техпаспорт не вилучався працівниками ДАІ. Для цього треба буде заповнити заяву встановленого зразка, яку видають на місці. Це займе 10-15 хвилин.


2. Черга та заповнення заяви
     Як правило, відновлення втраченого техпаспорта відбувається в тому ж МРЕВ (додаток 1), в якому проводилася реєстрація автомобіля. Для того щоб уникнути великих черг бажано приїхати на майданчик огляду автомобілів не пізніше 9.00. Автомобіль для огляду має подаватися в чистому вигляді. В приміщенні МРЕВ, біля вікон «Оформлення експертних висновків» потрібно взяти бланк заяви на дослідження експертом та заповнити її. Тут дуже допоможе копія втраченого техпаспорту (якщо є). Тому радимо одразу ж після прочитання цієї статті про всяк випадок зробити копії автомобільних документів. У випадку відсутності такої копії, заповнюється відома інформація, а необхідні номери експерт впише самостійно.
 

3. Експерт
     Після того, як дійшла черга до огляду, потрібно відкрити капот автомобіля та чекати експерта. Експертів на майданчику огляду можна впізнати за їх чорною формою з написом «Експерт» (хоча такий напис присутній не в усіх експертів). Перед початком огляду автомобіля експерту потрібно надати заповнену заяву. Зауважуємо, що автомобілісту потрібно завчасно запастися ганчіркою, адже експерт самостійно не береться протирати ідентифікаційні номери автомобіля.
 

4. Оплата
4.1. Експертні та комп’ютерні послуги
     Після огляду автомобіля експерт на згаданій вище заяві ставить свій підпис та пише суму оплати експертних та комп’ютерних послуг (набір та друк висновку експерта). Оплатити ці послуги можна безпосередньо в приміщенні будь-якого МРЕВ. Цікаво те, що касири можуть найдоступніше дати відповіді на питання щодо оформлення документів. Для здійснення платежів потрібно надати заяву огляду автомобіля та паспорт особи, на яку був оформлений втрачений техпаспорт.
     Вартість проведення дослідження простої складності становить:
за автомобіль вітчизняного виробництва
146,48 грн. (з ПДВ) + 9 грн. комісія
за автомобіль іноземного виробництва
209,59 грн. (з ПДВ) + 12 грн. комісія
     Також потрібно врахувати комісію банку за даний платіж.
     Крім того маєте сплатити 39,54 грн. за комп’ютерні послуги (5 грн. комісія банку).
     Таким чином, етап експерта коштуватиме автовласнику
автомобіля вітчизняного виробництва
200,02 грн.
автомобіля іноземного виробництва
266,13 грн.
 

4.2. Перереєстрація та заміна техпаспорту
   Після отримання висновку знову шлях лежить до каси для оплати
перереєстрації ТЗ
189,00 грн. + 9 грн. комісія банку = 198,00 грн.
нового техпаспорту
207,25 грн. + 12 грн. комісія банку = 219,25 грн.
    

Звертаємо увагу на те, що у зв’язку з прийняттям Податкового Кодексу України в 2011 році транспортний податок не сплачується! Але якщо автовласник не сплачував транспортний податок за 2009 р. чи 2010 р., то за ці роки потрібно буде сплатити ще й цей податок. Якщо автовласник звільнений від сплати транспортного податку, то додатково потрібно надати документ, який надає таке право (посвідчення інваліда, учасника бойових дій…).
    

Щоб отримати висновок експерта потрібно:
     1) заповнити заяву;
     2) пройти огляд ТЗ;
     3) оплатити квитанції за огляд ТЗ;
     4) отримати підпис експерта на заяві огляду ТЗ.
 

Друк висновку
     Після сплати вищезазначених платежів шлях лежить до вікон «Оформлення експертних висновків», куди для друку експертного висновку подають:
1) Заповнену заяву на огляд ТЗ;
2) Оригінали квитанцій про сплату зазначених платежів;
3) Копію техпаспорта (якщо є).
     В цьому висновку потрібно перевірити правильність вказаних даних.
     Звертаємо увагу, що оригінали квитанцій про сплату експертних та комп’ютерних послуг забираються.
 

5. Підписання висновку у експерта
     Після цього на оглядовому майданчику знову потрібно знайти експерта, який здійснював огляд для того, щоб він постав свій підпис та штамп.
 

6. Друк заяви
     Для друку заяви потрібно надати наступні документи:
1) Паспорт;
2) Копію техпаспорту (якщо є);
3) Постанову про відмову в порушенні кримінальної справи;
4) Довідку з відділу Державтоінспекції за місцем особистої реєстрації про те, що техпаспорт не вилучався;
5) Копії паспортних даних родичів, які будуть внесені до техпаспорту на право керування;
6) Дозвіл Управління соціального захисту населення за умови, якщо автомобіль зареєстрований як гуманітарна допомога.
   

  Для внесення до особливих відміток інформації про близьких родичів, які матимуть право керування ТЗ потрібно подати заяву. Ця заява подається особисто власником ТЗ, але не більше як на 2-ох родичів.
    

До близьких родичів слід відносити: батьків, тестя, тещу, чоловіка, дружину, дітей, рідних братів і сестер, онуків, діда, бабу, усиновителів, усиновлених.
   

  Заява розглядається при наявності підтверджуючих документів про родинні стосунки, копія яких додається до справи реєстрації транспортного засобу.
 

7. Погодження у начальника ВРЕР
     Заповнену заяву на право керування близькими родичами потрібно погодити (підпис) у начальника ВРЕР або його заступника.
 

8. Подача документів
     Лише після проходження всіх попередніх етапів пакунок документів готовий для реєстрації на видачу нового техпаспорту. На цьому етапі відбувається перевірка ТЗ за 12 базами ДАІ, в тому числі і перевірка щодо наявності несплачених штрафів. Якщо будуть виявлені неоплачені штрафи, то документи не приймаються до оплати наявних штрафів (додаток 2). Найчастіше трапляється так, що штраф був оплачений, але автомобіліст не надав копії квитанцій про сплату штрафу(-ів) до кабінету адміністративної практики відділу Деравтоінспекції за місцем особистої реєстрації (хоч це не визначено жодним нормативним документом). Тому може трапитися так, що потрібно буде відвідати відділ Державтоінспекції за місцем реєстрації.
     Якщо пакунок документів буде поданий до 12.00, то новий техпаспорт буде готовий вечором того самого дня, а якщо після 12.00, то новий техпаспорт буде готовий наступного дня.
     До отримання нового техпаспорту водій має керувати ТЗ на підставі копії старого техпаспорту із застереженням інспектора ВРЕВ.
     Отже, для перереєстрації автомобіля потрібно мати пакунок документів, який можна зібрати лише пройшовши мінімум 9 етапів та сплатити 650-685 грн. (за умови сплати транспортного податку по 2010 р. включно).

3 Комментариев


09-01-2012 16:17:23

а що коли в тебе ген доручення а техпаспорт зареестр на іншого

Владимир
13-07-2012 17:17:28

Очень интересно узнать про нынешний порядок восстановления тех. паспорта, т.к. с 10 июля 2012 вступили в действие ряд изменений, так, например, осмотр не проводится... вроде даже можно обращаться в МРЭО по месту жительства (случай с доверенностью), а не по месту регистрации ТС.

GTS
13-08-2013 12:55:42

Такая же беда, тех паспорт потерял, машина на ген доверенности. Техпаспорт востанавливается без проблем, а вот с новм тех паспортом ген доверенность уже не действительна. Короче замкнутый круг. Найти владельца автомобиля не выходит. И снять с учета автомобиль без техпаспорта тоже не возможно, хотя раньше это было возможно по учетным карточкам. Может кто-то подскажет как поступить в такой ситуации?